Florida Jam All-Tournament teams

17U All-Tournament

Miguel Ayesa           Florida Elite
Stephen Knowles     Florida Elite
Max Demeus            Florida Elite
Cardin Joubert         Florida Elite SW
Klajd Kiri                  Florida Elite SW
Prince Mosengo      Florida Sons Select
Ramone Woods      Florida Sons Select
Cobey Harraway     Florida Sons Select
Ramone Woods      Florida Sons Select
Brandon Gainey      Florida Storm
Ahmad Johnson      Florida Storm
Kensha Williams     Gainesville Stampede
Emontea Shannon  Gainesville Stampede
Eric Dailey               IMG
Cyrus Lusk              Liberty Edge
Christopher Mattair South Florida Spartans 
Reagan Weiss        Tampa Tarpons
Connor Leach         Tampa Tarpons
Kamaii Findley        Team Tampa
Norris Taylor           Team Tampa
Deion Gooden        Team Tampa
Jadyn Strader         Team Tampa

16U All-Tournament

Damian Tucker    Boynton Heat Classic
Devote White       Boynton Heat Classic
Zach Hamilton     Florida Elite Southwest
Cayden Baker     High Hoops
Elijah Adams       High Hoops
Veatrice Milton    N. E.  Jax Gamechangers
Logan West         N. E.  Jax Gamechangers
Korin Bradley      N. E.  Jax Gamechangers
Gabriel Sharp     Skill Center Elite
Miguel Miranda   Skill Center Elite
Travis Baker       Suns Team Harris
DAndre Sutherland    Suns Team Harris
Caleb Crumly     Team Impact
Jalen Brown       Team Tampa
Jajuan Preaster  Triple Double
John Larimer III    Triple Double

15U All-Tournament

Anthony Midgett        Bay Area Hoops
Chancey Johnson     Bay Area Hoops
Charles Crews Jr      Bay Area Hoops Elite
Timothy Gabrelcik    Clearwater Elite
Timothy Gabrelcik    Clearwater Elite
Earl Hubbert Jr         Clearwater Elite
Michael Blake           Clearwater Elitr
Darius Webb            Dream Nation
Caleb Jones             High Hoops Black
Dominik Camooso   Hoops On A Mission
Markel Carter           Hoops on a Mission
Bernarjay Jackson   Hoops on Mission
Jalen Jeter               Lake Worth Pride
Maurice Campbell    Lake Worth Pride
Desmond Romer      Let it Fly
Ryker Swor              SBC Mambas
Jeremiah Denaud    Treasure Coast Titans
Da Quan Gonzales  Treasure Coast Titans
Carson Funk            Treasure Coast Titans
August Lovelace      Treasure Coast Titans
Jeremiah Denaud    Treasure Coast Titans

14U All-Tournament

Marcos Tejera          High Hoops
Bobby Dennis           High Hoops
Gabriel Westreich     IMG
Jaylen Tinverin         IMG
Bladen Hopkins        IMG Ascenders
Sheldrick Simpson   Manatee Mustangs
Dallas Martin            Top Flight Elite
Jayden Jones          Wave Basketball

12U All-Tournament

Za Yon Hill              Manatee Mustangs
Da Mari Magwood  Manatee Mustangs
Derrick Doe Jr        BWB Elite
Sian Morris             BWB Elite
Solomon Williams   BWB Elite

11U All-Tournament

Damari Magwood  Manatee Mustangs
Jabari Johnson     Manatee Mustangs
Angelo Blas          Team M.A.D 
Deylen Platt          Team M. A. D

 

 

Communications Manager

Upcoming Events

Date
October 21, 2018
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
Boys 9th-12th grades
Entry Cost
$125
Dates
March 22 – 24, 2019
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
Boys 3rd-11th grades
Entry Cost
$285
Dates
April 5 – 7, 2019
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
Boys 3rd-11th grades
Entry Cost
$285