Class of 2018 Georgia college bound players

National Signing Day Georgia 2018

The class of 2018 is rich with talent in the state of Georgia. Here are the players that we are aware who have either signed with or committed to a college. If we have missed anyone, please email us with the information (Player, HS, college) to jyoung@hoopseen.com.

Aaron Palmer, Mount Pisgah Piedmont
Adam Flagler, Duluth Presbyterian
Adrian Cohen, Etowah Tusculum
Adrian Hood, New Creation Christian Toccoa Falls
Adrian Martin, Lanier Western Michigan
Alex Jones, Buford Lipscomb
Amanze Nguzemi, Sol C Johnson Georgia
Amari Kelly, Meadowcreek Duquesne
Andrew Brown, Chamblee Georgia College
Andrew Simpson, North Atlanta Piedmont
Arusha Hunter, Dacula Clayton State
Ashton Bonner, Monticello Paine
Austin Deckard, Lambert Georgia College
Bailey Minor, Gainesville North Georgia
Blaine McDonough, Walton U.S. Merchant Marine Academy
Bo Russell, LaGrange Southern Union
Brandon Thomas, Eagle's Landing Mercer
Brandon Younger, Wheeler Charlotte
Brice Paster, Lamar County South Georgia Tech
Cade Archer, Summer Hill Reinhardt University
Caleb Snyder, St. Francis Centre College
Cameron Holden, Mary Persons Gulf Coast State
Carter Ingersoll, Etowah Claremont-Mudd-Scripps
Chris Lunsford, Alexander Iowa Central CC
Chris Parks, Collins Hill Queens
Christian Gonzalez, New Creation Christian Toccoa Falls
Christian Koneman, Heritage Christian Georgia College
Connor Frazier, Washington County Piedmont
Connor Stark, Roswell Erskine
Cory Hightower, Meadowcreek Detroit
Dallas Ogletree, Lamar County Maryville College
Dalton Meeler, Prince Avenue Christian Piedmont
Dalvin White, Norcross USC Upstate
Darius Bonds, Banks Co. Bob Jones
Darius Johnson, Hiram Huntingdon College
Darius Tisby, Berrien Truett McConnell
David Viti, Buford Georgia Southern
Daz Williams, LaGrange SE CC Nebraska
De'Undre Singleton, Stephens County North Georgia
Devin Vassell, Peachtree Ridge Florida State
Donovan Hernandez, Chestatee Toccoa Falls
Drew Cottrell, Lakeview Wofford
Dylan Bohling, Etowah High School Methodist University
Dylan Orr, Banks County North Georgia
Dylin Hardeman, Woodstock Columbus State
EJ Montgomery, Wheeler Kentucky
Elijah Goodman, Monroe Area Coastal Georgia
Erick Valdez, Trinity Christian Gardner Webb
George Maslennikov, Holy Spirit DePaul
Graham Owenby, St. Francis Ithaca College
Greg Holloway, Westside Macon Mississippi Valley State
Henry Blair, Long County LaGrange College
Horace Wyatt, Mays Arkansas Little Rock
Hunter Norman, North Cobb Christian Georgia College
Isaiah Kelly, Pace Yale
Jabo Bledson, Gainesville Lincoln Memorial
Jacquez Hicks, Heritage Cleveland State CC
Jamari Smith, Jonesboro Queens
Jaquez Gilbert, Mount Bethel Trevecca Nazarene
Jarrod Wright, Southeast Whitfield Covenant College
Jason McKie, Walton Middle Georgia College
Jaylen Bussey, Discovery East Georgia State
Jaylon Pugh, Cartersville Furman
JoJo Toppin, Norcross Georgia
Jordan McIlwain, Lambert Spring Hill
Jordan Sterling, Arabia Mountain Georgia College
Josh Strong, Kennesaw Mountain Maryville College
JP Pritchett, Summer Hill Vermont Tech
Justin Lee, Collins Hill Northern Illinois
Justin Quick, Flowery Branch Piedmont
Juwan Johnson, Newton West Georgia Tech
Kaelon Hinton, Stockbridge Huntingdon College
Kalu Ezipke, Discovery Old Dominion
Kamani Johnson, Holy Spirit Prep Arkansas Little Rock
Kavonte Ivery, Stockbridge Georgia State
Khadim Samb, Sprayberry Idaho
Khavon Moore, Westside Texas Tech
KJ Buffen, Gainesville Ole Miss
KJ Harris, Lake Oconee Academy Brewton Parker
KJ Jenkins, Creekview North Georgia
Kobe Haley, East Jackson Dodge City CC
Kyler Ingram, Cambridge Emmanuel College
Landers Nolley, Langston Hughes Virginia Tech
Lorenzo McGhee, Columbia Columbia State
Lynn Rhodes, Hephzibah Quincy
Mandarius Dickerson, Collins Hill Three Rivers
Marcus Scott, Brunswick Air Force
Maurice Gordon, FPD Gulf Coast State
Mervin James, Pebblebrook Canisius
Mitchell Riggs, Landmark Christian Berry
Nelson Phillips, Warner Robins Georgia State
Nick Clifton, Screven County Maryville College
Porter Law, Calhoun LaGrange College
Rashun Williams, Calhoun County South Florida
Reggie Perry, Thomasville Mississippi State
Ricky Clark, Douglas County Lincoln Memorial
Ryan Jenei, Alpharetta Oglethorpe
Ryan Jolly, Augusta Prep Navy
Sayvon Traylor, Rockdale County NOC - Tonkawa
Shamarie McCloud, Shiloh Gordon State
Spencer Rodgers, Mountain View Troy
Stanley Henderson, Jr., Middle Georgia Prep Samford
Stephan Hugley, Long County Bob Jones
Taj Adams, Brookwood Dominican University
Terrance Evans, Eagle's Landing Fort Valley State
Thomas O'Neil, Richmond Hill Concordia Ann Arbor
Tim Williamson, Aquinas Andrew Andrew
Timmy Sellers, Glenn Hills Charleston Southern
Timothy Green II, Carrollton Dalton State
TJ Stargell, Miller Grove Trevecca Nazarene
Toju Eitwe, Brookwood Oglethorpe
Travis Anderson, Grayson Charleston Southern
Tre Gomillion, Aquinas Gordon State
Troy Stephens, St. Pius X Birmingham Southern
Tye Fagan, Upson Lee Georgia
Tyler Glover, Newton West Georgia Tech
Warner Peaks, Wesleyan Oglethorpe
Wesley Simpson, Union Grove Georgia College
Xavier Brewer, Sandy Creek Morehouse
Zach Ledbetter, Bowdon Huntingdon College

 *We will update this list as players commit and sign. Please email us with updates to jyoung@hoopseen.com.

Editor-in-Chief

Upcoming Events

Dates
June 28 – July 1, 2018
Venue
Legacy Park
Who
Boys 3rd-11th grades
Entry Cost
$595
Dates
July 19 – 22, 2018
Venue
LakePoint Champions Center
Who
Boys 8th-11th grades
Entry Cost
$525