Georgia Cup Gwinnett All Tournament Teams

CHris Lewis

There was a lot of talent at Suwanee Sports Academy for the Gwinnett edition of the Georgia Cup. Here's a look at all of our all-tournament teams from the weekend.

17 & Under  
Chris Lewis - MVP Atlanta Xpress
Jordan Renfro Atlanta Select Classic
Roderick English Gainesville Wildcats
Jordan Julian Team Impact
Jailyan Ingram Atlanta Xpress
Tim Cameron Atlanta Xpress
Devin Watson God's Property Thunder
Jamal Lane Atlanta Select Classic
Ty Pierce  Tucker Runnin Rebels
Chris Jones  Tucker Runnin Rebels
Randall  ELW
Cameron Fox Gwinnett Rattlers
   
16 & Under  
Jacquan Hopkins North Georgia Elite
Delon Smith Reach Higher Kings
Ephraim Tshmingu Team Impact
Cameron Cox Atlanta Kings
Jacquen Hopkins North Georgia Elite
Michael Everret Georgia Tarheels
I. White Georgia Lookouts
Tae Turner North Georgia Elite
Josh Williams Georgia Lookouts
Jalen Dampier Team Impact
Michael Everett Georgia Tarheels
   
15 & Under  
MVP - All of TEAM IMPACT Team Impact
E. Jenkins Atlanta Select
Tyler Thornton Atlanta Select
Ellis Merriweather Team Atlanta
Ethan Smith Cooper's Crew
Jalen Miller EOTO
K. Kayongo Georgia Red Storm
Aaron Rowe Tucker Runnin Rebels
K. Wright Tucker Runnin Rebels
DJ Brittan Atlanta Celtics (2018)
Arusha Hunter Atlanta Celtics (2018)
   
14 & Under  
Quamontae Monfort - MVP Georgia Jazz
Jackson Baylark Georgia Orangemen
Morqurius Sykes Georgia Orangemen
Cameron Chavers Atlanta Tapout
Jalen Perry Georgia Red Storm (7th)
Deshawn Hutchins Prophecy
Tyler Gillis North Georgia Elite
Justin Brown Atlanta Tapout
Daylon Smith Prophecy
Joshua Vann Georgia Stars
Myles Joseph Georgia Stars
Marquise Smith Georgia Jazz
J. Jackson Prophecy
   
13 & Under  
Mekail Bethea- MVP D-Favor Celtics
Brandon Walker Georgia Warriors
Treyvon Ford Atlanta Select
John Booth Atlanta HoopStarz
BJ Boston Atlanta Volt
Mitch Ganote Atlanta Tapout
Tremaine Porter Georgia Kings
Darick Mclendon Georgia Tornados
Orry Owens  Triple Threat
Timpthy Walker SkillSet Vipers
K. Burton Triple Threat
Truitt Spencer D-Favor Celtics
M. Brown Georgia Heat
Jaden Diamond Altanta Hoop Starz
Bernard B. Georgia Red Storm
Daine King SkillSet Vipers
   
12 & Under  
Jayce Harrison - MVP SkillSet Vipers
A Maddox Georgia Kings
J. McKay Georgia Kings
D. Ifiden Atlanta Tapout
James Abrams Skillset Vipers
Cumble Atlanta Tapout
   
11 & Under  
DJ Wright - MVP Georgia Mavericks
T. Bloodsaw Georgia Mavericks
Jaylin Sellers Georgia Kings
MJ Brunridge Georgia Kings
Jaylen Carruth Georgia BlackHawks
D. Logan Georgia BlackHawks
Josh Miniberg TNBC Red
   
10 & Under  
Ethan Underwood - MVP Paladins
Dylan Lonergan God's Property Thunder
Talbert Hill God's Property Thunder
Chance Thacker Paladins
Oscar Lynch Paladins
Brian Baylor Georgia Heat
Devin Riles Georgia Kings
Quay Ashley Georgia Mavericks
   
9 & Under  
Jamarcus Moye - MVP Georgia Kings
Que Billingsly Georgia Kings
Mykel Threat D-Elite
Donovan Ferguson Georgia Mavericks
Michah Dropping Dimes
Davion Jackson D-Elite

 

Contributor

Upcoming Events

Dates
July 11 – 14, 2019
Venue
Georgia World Congress Center
Who
Boys 7th-11th grades
Entry Cost
$695
Dates
July 18 – 20, 2019
Venue
LakePoint Champions Center
Who
Boys 3rd-11th grades
Entry Cost
$595
Dates
August 18 – October 13, 2019
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
5th-12th grades
Entry Cost
$550