Georgia Cup III All tournament teams: 17U-14U

Now that our Georgia Cup III is in the books, we take a look at our all-tournament teams. All-tournament team selections are required to email tyoung@hoopseen.com to learn more information about our Fall Preview camp series. 

17 and under  
Daryl Rice Atlanta Xpress Hook
Kameron Hobbs Atlanta Xpress Hook
Courtland Shell Capital City Vipers
Ahmad Maddox GA Kings
Corey Boston GA Kings
Mon Prather Stamp Squad
Dee Buffington  Stamp Squad
Nicolas Allen The UNIT
Sheldon Strachan The UNIT
#12 Vision
#2 Vision
#5  
   
16 and under  
Andrew Peacock 575 Elite
Laker Bingham 575 Elite
#3 Jason Forrest
Chris Lanns Georgia Dream
Kambren Robinson Georgia Hurricanes
Spencer Darby Georgia Hurricanes
Jaylon Hand Metro Elite Basketball
Johnathan Hooker Metro Elite Basketball

Grant Rowe
MTXE
Malcoln Noel Promise Elite
Eli Pitts SI Kings
Jaylon Justice SI Kings
Jimmy Jackson SI Kings
Robert Reisman SI Kings
#11 Q Thomas Team Bivens
#5 M Carter Team Bivens
#10  Team Forrest Blue
#3 Team Forrest Blue
#51  Team Forrest Blue
Jason Edwards Team Forrest Blue
#1 Joshi Team Northside
#21 Kardian Team Northside
Bre Mills Team Power
Tori Robinson Team Power
Elijah Green Top Tier
Isaih Williams Top Tier
Myles Burney Top Tier
   
15 and under  
Chance Thacker Atlanta All-Stars
Jared Russo Atlanta All-Stars
Jordan Brown Atlanta All-Stars
Dylan Wolfe Cherokee Spurs
Samarion Bond Promise Elite
#5 Barnes YSE
   
14 and under  
#4 G. Reclmond BCB


J. Yeh 
BCB
K Swann Ga Go Hard
Kyan Simmons Ga State Warriors Elite
Kelton Smith Georgia Kings
Khameron Hill Georgia Kings
Ramard Daniels Georgia Kings(Billingsley)
J. Hodu Georgia Kings(Woods)
 Auliyus Dozier Georgia State Warriors
Jarvis Weaver Georgia Trendsetters
Reese Gelsthorpe Georgia Trensetters
Ty Muhammed Gwinnett Rattlers
Michael Serafino Inspire Atlanta
Terrell Hillard LA Heat Elite
Treyon Delmore LA Heat Elite
Colin Beverly MTXE
Ethan Harmon MTXE
Ebbie Yimatutu MTXE
Kayin Lee Promise Elite
Emmett Sica Promise Elite
Rashad Dames Promise Elite
#41 Coleman Team Forrest South
Christian Johnson Team Love
Chase Hill Team Love
Tycen McDaniels Workaholic Elite
Communications Manager

Upcoming Events

Dates
July 18 – 20, 2019
Venue
LakePoint Champions Center
Who
Boys 3rd-11th grades
Entry Cost
$595
Dates
August 18 – October 13, 2019
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
5th-12th grades
Entry Cost
$550
Date
September 7, 2019
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
Boys 6th-8th grades
Entry Cost
$110