2018 Bob Gibbons Tournament of Champions 17U All-Tournament

Meet the 2018 Bob Gibbons Tournament of Champions All-Tournament team for the 17 and under division. 

Javonte LeCounte 2019 Rebels
T.J. Lawlor ALLBALL
Jaxon Etter Atlanta All Stars
Eric Coleman Atlanta All Stars
Jayvion Rucker Atlanta All Stars
Brenden Tucker Atlanta Celtics
Kamar Robertson Atlanta Celtics
Joshua Archer Atlanta Lightning
Nathan Reid Atlanta Select Black
Jakeem Faulkner Atlanta Select Prime
Jon Morgan Atlanta Timberwolves
Chase Hunter Atlanta Xpress
Anthony Edwards Atlanta Xpress
Rodney Smith Ballin' Blazers
Zach Ranson BCB Black
Javon Anderson Carolina Pressure
Jordan Burch Carolina Wolves
Sam Wolfe Charlotte Royals
KJ Johnson EAB
Keon Johnson EAB
Julius Dixon EAB
Donald Richardson East Coast United
Trenton Stephney EOTO 2019
Daylin Lee Florida Elite
Brandon Deravine GA Elite Ballers
Justin Day GA Phenoms
Jalyn McCreary Game Elite
Malachi Rhodes Game Elite
Sion James Game Elite Black 2020
Sam Hines Game Elite Black 2020
Walker Kessler Game Elite Gold FL
Corey Walker Game Elite Gold FL
Naseem Khaalid Game Elite Gold FL
Terrell Burden Game Elite Monstars
Perry Robinson Game Elite Rivals
Kylan Curry Gametime Ballers
Ahmad Maddox Georgia Kings
Jhaquez Anderson Georgia Kings
AJ Watts Georgia South
Elias King Georgia Stars
Moulaye Sissoko Georgia Stars
Ben Sheppard God’s Property
Calvin Temple Hawks Elite
Modestas Kancleris JSI Elite
Ahman Ellington JSI Elite
Kiya Randolph Justus League
Terry Dew Justus League
Brennan Soloman LBF Stars
Eric Boone Louisville Magic
Ahmad Price Louisville Magic
Davis Guyton Manzer Black
TreVon Smith Matts Mustangs
Mason Shifflett MATTS Mustangs
Isaiah Cozart MATTS Mustangs
Dee Merriwhether Memphis Prep
Tommy Murr Nike Elite Stars
JP Robinson Nike Elite Stars
Kendall Lewis

North Atlanta Orangemen

Joe Jones

North Atlanta Orangemen

Isaiah Green Pro One Select Grey
Charlie Gossett Pro One Select Navy
Brett Newsome PSB Chattanooga
Donell Nixon SBC
Shyheed Williams Sharp Shooters Elite
Jack Cooper Skills Center Elite
Devon Higgs Smyrna Stars Gold
Jamari Dean Smyrna Stars Gold
Brian Dugazon South Florida Rockets
Inady Legiste South Florida Rockets
Jomel Martinez South Florida Sharks
Damarcus Johnson South Fulton Lions
Jalen Benjamin Stackhouse Elite
Jamir Chaplin Stackhouse Elite
Conelius Giovenco Tampa Bayhawks-Lane
   
RaQuan Brown Team Charlotte
TJ Bickerstaff Team Charlotte
Chico Carter Team Charlotte
Donatvius King Team EAT
Bryce Latimer Team EAT
Clarence Jackson Team Georgia Magic
Kalen Williams Team Power
MacKenzie McFatten Team Power
Ellis Lee Team SAC
Booker Cusaac Team SC Grey
Mason Carver Team SC Grey
Christian Matthews Team Sleepers
Tre Jackson Team South Carolina
Chase Claxton Team South Carolina
Walyn Napper Team South Carolina
Deonte Randolph Team United Elite
Quinton Morton Team Winston
Zackary Austin Team Winston
Miles Jones Team Winston
Dionte Ware Tennessee Tigers
Kelby Epley TN Vision
Corey Hill Top Flight Elite 2019
Crosby James Upward Stars Columbia
Frank Lee IV Upward Stars Riverfront
CJ Felder Upward Stars SE
Trae Broadnax Upward Stars SE
Tommy Bruner Upward Stars SE
Talon Cooper Upward Stars Upstate
Zach Baldinelli Upward Stars Upstate
Cooper Fowler Upward Stars Upstate
Keshun Houser Warner Robins All Stars
Ralph Davenport YGLA
Editor-in-Chief

Upcoming Events

Date
March 14, 2020
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
Boys 12th grade
Entry Cost
$100
Dates
March 20 – 22, 2020
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
Boys 3rd-11th grades
Entry Cost
$285
Dates
March 27 – 29, 2020
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
Boys 6th-11th grades
Entry Cost
$395