Georgia Cup II: All Tournament 14U, 15U, 16U, 17U

Meet this weekend’s all-tournament selections from the Georgia Cup II. 

17 AND UNDER 

Player

Team

Girard Jofresa

AC Georgia Black

Jamonte Wallace

AC Georgia Black

London Riley

AC Georgia Morris

Joe Woodfolk

Bostic Next Level

Christian Williams

AC Georgia Morris

Demarco Mauge

Atlanta Astros

Chris Martin

Atlanta Astros

Justin Harris

Ballin Blazers

Ethan Albott

Bostic Next Level

Antonio Lewis

Georgia Kings

Corey Boston

Georgia Kings

Ahmad Maddox

Georgia Kings

Maurice Shannon

MH Elite

Trashawn Wilson

Team Forrest

Winston Davis

Team Forrest

Monroe Atkins

Team Power

Kalen Williams

Team Power

#4 Jefferson

YBA Eagles

#2 Williams

YBA Eagles

16 AND UNDER

Player

Team

Javon Yearby

A1 Basketball

Chris Woods

A1 Basketball

Kevon Shepherd

AC Georgia

Navaughn Maise

AC Georgia

Shazmere Thomas

Atlanta Astros

Jusaun Holt

Atlanta Tapout

BJ Beale

Drill Academy

#22 Darren

Drill Academy

Davin Steers

Empire City

Quinones Corpman

Empire City

Sedrick Seabrough

Game Elite Big Five

Jonathan Ellis

Game Elite Big Five

Fredrick Seabrough

Game Elite Big Five

Chris Lanns

Georgia Dream

Kambren Robinson

Georgia Hurricanes

M. Brundidge

Georgia Kings

Evan Elliott

Georgia Living Legends

#22 Noah

JSI Black

#1 Kendall

JSI Black

#2 Shun

JSI Black

Cobe Singleton

Phoenix Elite

Jaylen Harris

Phoenix Elite

Ricardo Gonzalez

Sports Academy South

Lazerius Walden

Sports Academy South

Jaylen Jackson

Team Forrest

Ryan Mutumbo

Team Forrest

Robert Novak

Team Impact

Jordan James

Team Impact

#22 King

Warner Robins

 

15 AND UNDER 

Player

Team

Daniel Taiwo

A1 Basketball

Adonis Tolbert

AC Georgia

Jermain Smoak

Atlanta Panthers

Jordan Sanders

Atlanta Panthers

Malachi Dooley

Currahee Defenders

Sedrick O'Neal

Derrick Favors Celtics

Connor Marshall

Drill Academy

Benji Lynch

East Georgia Panthers

Kambren Robinson

Georgia Hurricanes

Daequan Wright

Georgia Rebels

Glenn

Strong United

Ashton Latimer

Team Eat Mondo

Jalen Forrest

Team Forrest

Jalen Boston

Team Forrest

#5 Brooks

Warner Robins All Stars

 

14 AND UNDER 

Player

Team

Chance Whitfield

Atlanta Select Prime

Malachi Jackson

Atlanta Select Prime

Thomas Little

Bostic Next Level

Jeremiah Holloway

Bostic Next Level

Miguel Perea

Buckhead Bulls

Tamarien McArthur

GAC 14U

Karmello English

Georgia Kings-Billingsley

Remard Daniels

Georgia Kings-Billingsley

Khameron Hill

Georgia Kings-Billingsley

#2 Smith

Georgia Kings-Woods

#21 Hodo

Georgia Kings-Woods

Max Aldridge

Georgia Living Legends

Armen Gordon

Georgia Rebels

Noah Melson

GSW Black

Carson Huff

JSI Elite

Will Miller

JSI Elite

Kenny Simpson

North Georgia Warriors

Jeremiah Telander

North Georgia Warriors

Kabrim Roberts

Team Forrest

Chase Hill

Team Love

Ashton Pennamon

Team Love

Josh Horton

Team Forrest

Kendall Williams

Warner Robins All-Stars

Editor-in-Chief

Upcoming Events

Dates
August 18 – October 13, 2019
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
5th-12th grades
Entry Cost
$550
Date
September 7, 2019
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
Boys 6th-8th grades
Entry Cost
$110
Date
September 8, 2019
Venue
Suwanee Sports Academy
Who
Boys 9th-12th grades
Entry Cost
$135